Mesane Kanseri Ameliyatı Fiyatı 2021

Diğer kanser türleri gibi, mesane kanseri de hastalar için önemli bir finansal etkiye sahiptir. Birçok hasta mesane kanseri tanısı konduktan sonra mesane kanseri ameliyatı fiyatı hakkında endişe duymaktadır.

Mesane kanseri ameliyatı fiyatı 2021 yılında (her tıp merkezi için farklı olasa da) ortalama olarak %60 oranında mesane kanserinin tanısı ve cerrahisi ve % 30’unun da kanser kaynaklı komplikasyonların tedavisi için hesaplandığı biliniyor.

Mesane Kanseri Ameliyatı Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Mesane kanseri hastaları için cerrahi tedavinin maliyetini etkileyen birkaç farklı faktör vardır. Bunları şöyle listeleyebiliriz:

 • Hasta için tercih edilen ve uygun olan mesane kanseri tedavisi türü
 • Uygulanacak olan mesane kanseri tedavisinin uygulama süresi
 • Hastanın mesane kanseri tedavisi göreceği yer ve hastanın hastane ile olan uzaklığı
 • Hastanın sağlık sigortası kapsamı
 • Hastanın ek sağlık sigortası olup olmadığı

Hastaların mesane kanseri tedavi maliyetleri nasıl karşılayacaklarını düşünürken bu listelediğimiz faktörleri de düşünmesi önemlidir. Mesane kanserinin masraflarını karşılamak için finansal bir plan yapmaya çalışırken sağlık hizmeti alacağınız kurum ile detaylıca konuşun.

Mesane kanseri ameliyatı yapan hastaneler mali endişelerinizi daha iyi yöetebilmeniz için size gerçekçi ameliyat fiyatı tahminleri verebilirler. Bunun yanında mesane kanseri ameliyatı olanların yorumları da maliyet hesabı yapmanızda yardımcı olur.

Mesane Kanseri Ameliyat Fiyatını Etkileyen Maliyetleri

Kanser tedavisi ve bakım süreci ile ilgili maliyetler, büyük ölçüde hastanın sigorta kapsamı ve hastanın cebinden ödemesi gereken miktar olan sigorta katkı payından etkilenir. Genel bakım ve tedavi maliyetleri, örneğin ihtiyaç duyulan tedavinin türü ve süresine bağlı olarak farklı hastalar için büyük ölçüde değişebilir. Bu tür maliyetler şunları içerebilir:

 • Hastaneye muayene için gidiş-geliş maliyetleri
 • Laboratuvar testleri maliyetleri
 • Kemoterapi gibi mesane kanserini tedavi etmek için kullanılan ilaçların maliyeti
 • Yan etkileri ve semptomları azaltmaya veya yönetmeye yardımcı olan ilaçların maliyeti
 • Radyasyon tedavisi gibi tedavilerin uygulama maliyeti
 • Klinik araştırmaya katılmanın getirdiği maliyetler

Diğer Olası Maliyetler

Hastaların mesane kanseri ameliyat fiyatı planlaması ve bütçelemenin bir parçası olarak dikkate alması gereken başka maliyet türleri vardır. Bu maliyetler her zaman bakım ve tedaviye ilişkin maliyetler kadar açık değildir. Örneğin, birçok hasta tedavi sırasında yakıt, park, toplu taşıma gibi ulaşım masrafları veya şehir dışındaki bir hastane için tedavi randevularına giderken ortaya çıkan uçak bileti masraflarıyla uğraşmak zorundadır.

Mesane kanseri ameliyatı sonrası bakım maliyeti de düşünülmesi gereken gider kalemlerindendir. Aynı şekilde bazı hastalarda mesane kanseri ameliyatı sonrası kemoterapi uygulanması gerekebilir. Kemoterapi tedavisinin de ek maliyetler doğuracağı hesaba katılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir